Pomoc pre Kristianka

Kristiánko potrebuje prosí o vašu pomoc

Keď Vášmu dieťaťu diagnostikujú AUTIZMUS, Váš život a život celej rodiny sa zmení. Kristiánko má 6,5 roka. Je iný ako deti v jeho veku.

Už počas prvých mesiacov som videla, že nereaguje na okolie, podnety, hračky, svoje meno, neudržiava očný kontakt, nedžavoce. Ani v ďalších rokoch nenapodobňoval žiadne zvuky, nerozprával, nedokázal spať inak iba v hojdajúcom sa kočíku a to aj počas nočného spánku.

Bolo to neuveriteľne náročné obdobie, kedy som ja nerozumela jemu a on mne, následkom čoho ubližoval sám sebe.

Prišiel deň, kedy sa začal náš kolotoč vyšetrení u psychológa, psychiatra, na neurológii. Nakoniec diagnóza znela AUTIZMUS. Časom prehodnotený na ASPERGEROV SYNDRÓM.


Dnes Kristián navštevuje špeciálnu základnú školu prípravný ročník. Vďaka špeciálnej škôlke, ktorú navštevoval, sa nám podarilo rozvinúť reč. Pravidelne navštevujeme pedopsychiatričku, logopedičku, detskú psychologičku. Hipoterapie mu veľmi pomáhajú odbúravať stres, no sú vzdialené 40 km od nášho bydliska.


Život dieťaťa s autizmom sprevádzajú záchvaty hnevu, hiperaktivita, búchanie si hlavičky, neschopnosť ovládať svoje emócie, zakrývanie ušiek pre strach a neschopnosť zniesť silné zvuky ( motorky, vlak, mixér, vysávač atd.. ), jedenie iba zopár jedál dookola, odmietanie ovocia a zeleniny, kvôli čomu musíme kupovať pravidelne výživové doplnky, trasenie ručičkami, pocikávanie.


Kristiánko zbožňuje svetlá, prelievanie vody, ukladanie autičiek do poradia, všetko čo sa dá krútiť – kolesá na vozíku v obchode, kolesá na autách.
Veľmi rád chodí na prechádzky, neznáša veľa ľudí, cesty MHD.


Veľmi by sme chceli skúsiť pomôcť Kristiánkovi aj uznávanou delfínoterapiou, do ktorej vkladáme veľkú nádej.

Veľmi dúfame a vkladáme do delfínoterapie nádej, ktorá môže priniesť úžasné výsledky
Preto Vás zo srdca chceme poprosiť o pomoc, za ktorú Vám krásne vopred ĎAKUJEME

Podporiť Kristiánka môžete na transparentnom účte:

SK39 0900 0000 0051 8483 4474

Variabilný symbol: 002

0
vyzbieraných z 10000€

ĎAKUJEME za každý dar.