Zúfalá situácia po autonehode s 2 ZŤP deťmi

Bez auta s dvoma ZŤP deťmi je človek ako bez nôh

Bez auta s dvoma ZŤP deťmi je človek ako bez nôh

Bola krásna slnečná nedeľa ( 7.8 ) a my sme sa vybrali s deťmi ( 7r,, autizmus´´ a 3r ,, DMO ´´ ) na výlet. Žiaľ, už sme neprišli.

Napálil to do nášho auta mladý, arogantný , neskúsený 19 ročný vodič, ktorý sa venoval iným veciam ako bolo potrebné. Ja ako mama a zároveň vodič som z toho vyšla iba v šoku, s vyrazeným dychom a narazenými rebrami. Starší 7 ročný synček žiaľ dopadol horšie. Len ten, kto pozná detičky s PAS vie, ako znášajú stresové situácie. Amok, krik, plač…. po upokojení však zistenie, že má bolesti. Prišla polícia, nasledoval prevoz syna RZP do nemocnice . Našťastie ,, len ´´ natiahnuté šľachy na krčnej chrbtici , šok a udreté miesta na chrbtici ktoré boli spôsobené silným úderom do kufra nášho auta kde sedeli 2 detičky. Týždeň fungovania syna na liekoch od bolesti, neustále bolesti hlavy a chrbátika ….  

O to horšie nás čakalo… Boj s poisťovňou….

Mali sme síce staré auto na ktoré sa nám ledva podarilo dať peniažky, no o to viac sme si ho vážili. Je pre nás žiaľ potrebné ako nohy. Žijeme v hlavnom meste kde je preprava nevyhnutná ,,, človek si povie, môžem ísť MHD. Bohužiaľ… starší syn s ADHD, PAS nie je schopný MHD cestovať, u mladšieho s DMO je myslím zbytočné aj polemizovať. 3x do týždňa cestujeme na rehabilitácie s mladším synom, 1x do mesiaca na týždenný rehabilitačný pobyt, hippoterapia, plávanie, lekári….. starší syn o chvíľku nastupuje do špeciálnej základnej školy – 1 ročník kam je potrebné zas a znova cestovať do inej časti BA.

Pýtam sa ,, čo teraz ´´ ?

Poisťovňa nám vyčíslila škodu na cca 5000e a keďže presahuje hodnotu auta, uzavreli to ako totálnu škodu. Nechce s tým poisťovňa nič mať, lebo sa to neoplatí podľa ich názoru opravovať. Čiže aktuálne sme bez auta, bez možnosti dostať sa na nevyhnutné rehabilitácie, terapie a už čoskoro do školy . Ak nám poisťovňa podľa ich vyjadrenia aj niečo preplatí, bude to cca 1500e a je otázne, kedy to vlastne bude. Celé sa to naťahuje a my stojíme v slepej uličke.

 

Preto nemáme inú možnosť ako poprosiť Vás, dobrých anjelov o pomoc. Nepotrebujeme luxusné auto, nič špeciálne…. potrebujeme len auto, ktoré naše deti prepraví na nevyhnutné terapie, lekárov, školu…. z bodu A do bodu B.  Žiaľ, vzhľadom nato že obe deti absolvujú pravidelné terapie, rehabilitácie ktoré nie sú hradené poisťovňou, na nové auto samy nemáme.

Podporiť nás na kúpu auta môžete na transparentnom účte:

SK39 0900 0000 0051 8483 4474

Variabilný symbol: 007

Poznámka: na auto

0
vyzbieraných z 3000€

ĎAKUJEME za každý dar.